אקרו יוגה – שילוב מנצח בין עבודה על כוח, יציבה ושרירי ליבה.​

היוגה הינה שיטת אימון עתיקה המשלבת בין גוף לנפש ומקורה בחכמה ההינדית שבמזרח הרחוק.  אחת השאיפות הגדולות בתרגול היוגה הינה איחוד מושלם בין הנשמה התודעה והגוף כך שהמתרגל נמצא במצב "זרימה" בו אין מחשבות המסיחות את דעתו והוא מחובר לתחושותיו הפנימיות מבלי להיות מוסח מגירויים חיצוניים.

 

עם השנים התפתחה תורת היוגה למגוון רחב של סגנונות כאשר כל אחד מהם שם דגש על טכניקת עבודה שונה הכוללת מגוון רחב של תנוחות ואביזרים תומכים ביניהם ויניאסה, שאדו, איינגר ועוד

 

לקראת תחילת שנות האלפיים החלה לקום תנועת יוגה חדשנית בשני מוקדים עיקריים בעולם הראשון במונטריאול שבקנדה והשני בסן פרנסיסקו שבארצות הברית עיקר החידוש היה תרגול בזוגות ושילוב מנחים המאתגרים את שווי המשקל. עם השנים התפשטה השיטה וקיבלה את שמה כפי שהוא היום "האקרו-יוגה", בשונה משאר סגנונות היוגה, שיטת האקרו יוגה היא היחידה המשלבת תרגול יוגה עם אקרובטיקה בנוסף היא גם השיטה היחידה אשר "שוברת" את הפילוסופיה הנוקשה של היוגה השמה דגש על עבודה אישית, שקטה ועצמאית ובעצם עיקר עבודתה מתמקדת בתרגול זוגי כאשר האחד הוא הבסיס והשני הוא המעופף (פלייר). הבסיס שוכב על הקרקע ואחראי ליצירת מצע הישענות חזק בזויות שונות והפלייר מורם הוא דינמי יותר ומשתמש בבסיס בכדי לעבור מתנוחה לתנוחה תוך כדי שהוא נשען על רגליו או ידיו של הבסיס.

 

לצופה מן הצד נראה שהעבודה הקשה  באמת באחריות הבסיס אך לאו דווקא, הפלייר צריך לשמור לאורך התרגול על שיווי משקל, גב זקוף ובטן חזקה וכל זאת תוך כדי מעברי תנוחות ולעיתים שיהיה במנחים סטטיים מאתגרים לאורך זמן.

 

הבסיס גם אינו נח וצריך לגייס את שרירי הרגליים ( ארבע ראשי, פושטי ירך ותאומים) זוקפי גב ושרירי בטן על מנת להישאר יציב ואיתן על הקרקע תוך כדי החזקת המשקל של הפלייר.

 

האקרו יוגה מלבד לעצם היותה תרגול מהנה עוזרת בשיפור הגמישות, מפתחת כוח וסיבולת שריר.

 

האקרו יוגה  משפרת את שיווי המשקל ומחזקת את שרירי הליבה והיציבה בדגש על שרירי זוקפי הגו והרחב בטני בנוסף ליתרונותיה הגופניים התרגול בזוגות והתקשורת התמידית בין הבסיס לפלייר הופכת את התרגול לפעילות חברתית מהנה ומחזקת את הקשר בין המתרגלים.

 

לסיכום, בין אם אתם מתרגילים יוגה ובין אם אתם מרימים משקולות או רצים למרחקים ארוכים, נסו שיעור אחד של אקרו יוגה ותבינו מהי משמעותה של עבודת שרירי ליבה אמיתית.

אולי יעניין אותך קריאה נוספת על: